Panel FÉNIX 1.53/2.5m - Antracit

Kód produktu: panel-fenix-153-Ant
Dostupnosť: Skladom
22,18€
Bez DPH: 18,48€

Plotové dielce FÉNIX Antracit v sebe spájajú moderný dizajn, pevnosť, jednoduchú a rýchlu montáž a zároveň najnižšiu ekonomickú náročnosť z panelových oplotení. Najkvalitnejšia možná dvojitá povrchová úprava panela (Zn+Polyester)  zaručuje veľmi dlhú bezúdržbovú životnosť. Farba zelená  RAL 6005, ostatné farby RAL na objednávku. Ponuka panelov FÉNIX je platná do vypredania zásob.

K panelom FÉNIX ponúkame  3 typy stĺpikov a viacero typov úchytov:

Ekonomická varianta - Stĺpik PVC  s priem.48mm + Úchyt Light 48 -  (ekonomicky lacnejší úchyt), zelená farba

                                                                            alebo + Úchyt Delfín 48 - (pevný úchyt), zelená farba

Pevnejšia varianta - Stĺpik UNIX  s priem.50mm + Úchyt Delfín 50 -  (pevný úchyt), zelená farba

                                                                            alebo + Úchyt Delfín Super - (ocelový nedemontovateľný úchyt), zelená farba

Najpevnejšia varianta - Stĺpik 60/40  + Úchyt 60/40 -  (pevný úchyt), zelená farba

                                                                           

Ak potrebujete dokúpiť aj ostatné príslušenstvo a neviete aké a koľko ho budete potrebovať použite našu Online plotovú kalkulačku, ktorá Vám vypočíta všetok potrebný materiál.

Pri voľbe oplotenia zo zváraných panelov nezabudnite na dôležité faktory ktoré vám môžu predĺžiť alebo aj skrátiť životnosť oplotenia:

povrchová úprava (pozinkovaný drôt s min. obsahom 50gr. zinku na m2 + vypalovaný exteriérový polyester s min.hrúbkou 100 mikrónov) je momentálne najkvalitnejšiu antikoróznou úpravou do exteriéru. Táto povrchová úprava zabezpečuje odolnosť panela voči korózii na min.20 rokov. Stretávame sa aj s informáciou od konkurencie že ich panely sú pozinkované po zváraní a až potom poplastované. Prekontrolujte si teda povrch drôtov konkurenčného panela, ak je hladký bez nerovností, tak nemohol byť po zváraní namočený v zinkovej lázni, pretože stekanie zinku vždy urobí isté nerovnosti na povrchu drôtu a táto informácia je zavádzajúca.

priemer drôtu (hrubší drôt = pevnejšie oplotenie) - Panel FÉNIX má vertikálne aj horizontálne drôty o priem. 4,0mm.  Na trhu sa predávajú aj panely s hŗúbkou 3,5mm a menšou. Takéto panely sú síce lacnejšie, ale chýba im pružnosť/odolnosť voči mechanickému namáhaniu a veľmi ľahko sa nezvratne deformujú.

veľkosť oka (menšie oko = pevnejšie oplotenie) - Panel FÉNIX má 55x200mm

dĺžka panela (kratší panel = pevnejšie oplotenie) - Panel FÉNIX má 2,5m

Na trhu sa ponúkajú aj panely s dĺžkou 3,0m. S takouto dĺžkou panelov budete mať menší počet stĺpikov v oplotení čím sa výrazne znižuje celková pevnosť oplotenia,nevraviac o prehýbaní sa panelov v oplotení.

Samozrejme panel je v prípade potreby možné skrátiť kliešťami. Rez sa potom zasprejuje aby nekorodoval.

počet prelisov (väčší počet prelisov = pevnejšie oplotenie) - Panel FÉNIX 1,53m má 3 prelisy.

počet úchytov ( väčší počet úchytov = pevnejšie oplotenie) - pre Panel FÉNIX 1,53m odporúčame 3 úchyty na stĺpik

veľkosť profilu/hrúbka steny stĺpika (väčší profil/hrúbka = pevnejšie oplotenie) - odporúčame stĺpik s min.priemerom 48m a s hrúbkou steny 1,5mm. Stĺpiky s hrúbkou steny menšou ako 1,5 mm sa výrazne ľahšie deformujú a znižujú celkovú pevnosť oplotenia.


Základné rady pre montáž:

- dĺžka stĺpikov a vzpier by mala byť vždy o min. 50cm dlhšia ako bude výška oplotenia (do oplotenia započítavame aj výšku  betónových panelov). V prípade betonáži do múrika to môže byť aj menej, avšak min. 30cm.

Ostatné viď Návod na montáž

Panely
Veľkosť oka 200x55mm
Výška / dĺžka panela v m 1.53/2.5m
Povrch. úprava ZN+PVC
Počet prelisov 3
Priemer drôtu 4mm
Most viewed