Zvárané pletivo LUXOR 2 - 120cm

Kód produktu: zvarane-luxor2-120
Dostupnosť: Skladom
78,90€
Bez DPH: 65,75€

Zvárané pletivo LUXOR 2 patrí v kombinácii so stĺpikom UNIX k najoblúbenejším typom rezidenčných oplotení. Používa sa ako elegantné a pevné oplotenie rodinných domov, záhrad, parkov a pod. Zvlnenie horizontálnych drôtov má za úlohu urýchliť stekanie dažďovej vody z drôtov pletiva na zem. Pletivo sa k stĺpikom pripevňuje spinkami UNIX a nevyžaduje šponovací drôt! Na vyšponovanie pletiva je potrebné použiť napínací hrebeň, ktorý nájdete v príslušenstve.  Dodáva sa v zelenej farbe Ral 6005 a balenie je 25m, v prípade potreby je možné dodať aj 10 a 15m balenie za príplatok 5%.

Ak potrebujete dokúpiť aj ostatné príslušenstvo a neviete aké a koľko ho budete potrebovať použite našu 

Online plotovú kalkulačku, ktorá Vám vypočíta všetok potrebný materiál.

Pri voľbe oplotenia zo zváraneho pletiva nezabudnite na dôležité faktory ktoré vám môžu predĺžiť alebo aj skrátiť životnosť oplotenia:

povrchová úprava (pozinkovaný drôt s min. obsahom 50gr. zinku na m2 + Polyetylén) je to najkvalitnejšia možná antikorózna úprava pre tento typ pletív.Na vysokokvalitnú povrchovú úpravu je záruka 15rokov.

priemer oceľového drôtu pod plastom (hrubší drôt = pevnejšie oplotenie) - LUXOR 2 má 2,0mm a celkovo aj s plastom 2,5mm. Je dôležité si preveriť hrúbku oceľového drôtu, pretože niektorí výrobcovia/predajcovia v záujme nižšej ceny ponúkajú aj pletivá vyrobené z oceľového drôtu o priemere. 1,5mm a to už má výrazne negatívny vplyv na pevnosť/životnosť oplotenia.

veľkosť oka v pletive (menšie oko = pevnejšie oplotenie) - LUXOR 2 má 50,8 x 101,6mm

- priemer/hrúbka steny stĺpika (väčší priemer/hrúbka = pevnejšie oplotenie) - odporúčame Stĺpik UNIX 50/1,2mm. Stĺpik UNIX má vďaka vyztužovacím prelisom a montážnej lište väčšiu pevnosť a  odolnosť ako majú bežné stĺpiky o hrúbke steny 1,5mm. 

osová vzdialenosť stĺpikov (menšia  vzdialenosť = pevnejšie oplotenie) - odporúčame 2,5m. Čím väčší bude počet stĺpikov v oplotení, tým väčšia bude jeho celková pevnosť/životnosť.

- počet vzpier v oplotení ( väčší počet = pevnejšie oplotenie) - u nás 2ks na 25m oplotenia


Základné rady pre montáž:

- dĺžka stĺpikov a vzpier by mala byť vždy o min. 50cm dlhšia ako bude výška oplotenia (do oplotenia započítavame aj výšku  betónových panelov). V prípade betonáži do múrika to môže byť aj menej, avšak min. 30cm.

- vzdialenosť stĺpikov v prípade inštalovania tieniacej siete max. 2,0 až 2,5m

- ak budete inštalovať tieniacu sieť, tak bude potrebné dokúpiť aj šponovací drôt a napináky kvôli celkovému vyztuženiu oplotenia

Ostatné viď Návod na montáž


Pletivá
Výška 120cm
Povrch. úprava ZN+PVC
Priemer drôtu 2,00/2,50mm
Veľkosť oka 101,6 x 50,8mm
Balenie 25m
Most viewed